Tromp-Lee (MEP) wil overleg met minister over DAO, DPL en jeugdminimumloon

Tromp-Lee (MEP) wil overleg met minister over DAO, DPL en jeugdminimumloon

Posted on 10/7/2026, 10:07 AM AST | Updated on 10/7/2026, 10:08 AM AST

ORANJESTAD — MEP-parlementariër drs. Shailiny Tromp-Lee heeft gevraagd om een overleg met de minister van Arbeid over verschillende kwesties die volgens haar om duidelijkheid en opvolging vragen op de Arubaanse arbeidsmarkt.

In een brief aan voorzitter van de Commissie Arbeid Clifford Heyliger vraagt Tromp-Lee om het gesprek met de minister te faciliteren. Een van de belangrijkste onderwerpen is de reorganisatie van DAO en DPL, inclusief de gevolgen voor het functioneren en de dienstverlening van beide diensten.

Daarnaast wil zij de huidige personeelssituatie bij DAO en DPL bespreken, evenals de uitdagingen waarmee medewerkers worden geconfronteerd en de mogelijke gevolgen daarvan voor de dienstverlening.

Een ander belangrijk punt is de invoering van een minimumloon voor jongeren. Tromp-Lee wil duidelijkheid over de huidige stand van zaken en de vervolgstappen richting invoering.

Ook vraagt zij om een update over arbeidsinspectie en handhaving, waaronder de beschikbare capaciteit, lopende acties en maatregelen die nodig zijn om naleving van de arbeidswetgeving te waarborgen.

Volgens Tromp-Lee kan rechtstreeks overleg met de minister bijdragen aan meer duidelijkheid, betere informatie-uitwisseling en concrete oplossingen voor zowel werknemers als burgers.