Nederlandse begroting 2027 kan gevolgen hebben voor Aruba en Koninkrijk

Nederlandse begroting 2027 kan gevolgen hebben voor Aruba en Koninkrijk

Posted on 8/20/2026, 9:28 AM AST | Updated on 8/20/2026, 9:29 AM AST

DEN HAAG – De Nederlandse ministerraad heeft de ontwerpbegroting 2027 voor Koninkrijksrelaties en het BES-fonds goedgekeurd. Die kan financiële gevolgen hebben voor Bonaire, Sint Eustatius en Saba, maar ook voor Aruba, Curaçao en Sint Maarten.

De ontwerpbegroting gaat eerst naar de Raad van State voor advies en blijft geheim tot Prinsjesdag op 15 september, wanneer het kabinet de begroting presenteert.

Voor Aruba, Curaçao en Sint Maarten is vooral van belang of Nederland de samenwerking via de Landspakketten wil voortzetten. De huidige afspraken naderen hun einddatum en een verlenging kan zichtbaar worden in nieuwe financiering voor de Tijdelijke Werkorganisatie, TWO.

TWO ondersteunt de landen bij de uitvoering van hervormingen die na de financiële steun tijdens de coronapandemie zijn afgesproken. De begroting van 15 september moet daarom meer duidelijkheid geven over de toekomst van die samenwerking.