Stroomvoorziening Curaçao blijft kwetsbaar door uitval vier machines

Stroomvoorziening Curaçao blijft kwetsbaar door uitval vier machines

Posted on 8/18/2026, 10:15 AM AST | Updated on 8/18/2026, 10:16 AM AST

WILLEMSTAD – De stroomvoorziening op Curaçao blijft kwetsbaar, nu vier productiemachines van Aqualectra door technische storingen buiten bedrijf zijn.

Tijdens warme dagen kan de elektriciteitsvraag op Curaçao oplopen tot 140 megawatt (MW). Normaal beschikt Aqualectra over maximaal 150 MW aan capaciteit, maar door de uitval van de vier machines is momenteel slechts 100 MW beschikbaar.

Daardoor is Curaçao sterk afhankelijk van windenergie. Het eiland heeft 70 MW aan geïnstalleerd windvermogen, maar de productie kan sterk schommelen en soms onder de 10 MW zakken. Batterijen met een capaciteit van 25 MW kunnen tijdelijk bijspringen, maar ook die voorraad raakt uiteindelijk uitgeput.

Dat gebeurde afgelopen zaterdag toen de wind sneller afnam dan voorspeld. Hierdoor raakten de batterijen eerder leeg en begonnen verschillende wijken op Curaçao rond 14.30 uur zonder stroom te zitten.

Aqualectra verwacht de benodigde onderdelen voor de vier machines in de komende weken. Tot die tijd wordt de elektriciteitssituatie op Curaçao nauwlettend gevolgd.