ORANJESTAD — Twee Arubaanse korte films, E PESO DI MUNDO van regisseur Juan Francisco Pardo en ADRIFT WAK LEU van debuterend regisseur Velvet Zoé Ramos, beleven op 28 september hun Europese première tijdens het Nederlands Film Festival in Utrecht.
Beide films werden onlangs voor uitverkochte zalen vertoond tijdens het Playa Film Festival op Aruba. Voor E PESO DI MUNDO was dat de wereldpremière. ADRIFT WAK LEU ging eerder in april in première tijdens het Curaçao International Film Festival en beleefde daarna op Aruba zijn internationale première.
De films maken deel uit van Studio Caribe, een programma van het Nederlands Filmfonds dat de filmsector in het Caribisch deel van het Koninkrijk verder wil professionaliseren. Uit meer dan zestig aanvragen werden twaalf projecten geselecteerd voor ontwikkeling; zes daarvan gingen uiteindelijk in productie.
E PESO DI MUNDO kreeg aanvullende steun van Het Cultuurfonds Caribisch Gebied, terwijl ADRIFT WAK LEU extra financiering ontving van Subway Aruba.
Tijdens het Nederlands Film Festival worden de twee Arubaanse producties samen met drie Curaçaose korte films vertoond. ADRIFT WAK LEU is daarnaast ook geselecteerd voor het Trinidad and Tobago Film Festival van 23 tot 27 september en voor het Conch Shell International Film Festival in New York in oktober.