ORANJESTAD – Volgens ex-minister Otmar Oduber, heeft de overhead aangekondigd dat er 4000 hotelkamers bij zullen komen op Aruba. Iets dat hij, als minister van Toerisme vorig jaar niet heeft goedgekeurd. Tijdens de persconferentie van het politieke platform POR, ging Oduber in op de aankondiging van de overheid. Het platform is het niet met dit voornemen van de overheid eens, gezien de verschillende negatieve consequenties die dit voor ons eiland kan hebben, legde Oduber uit.
EMMER LIEP OVER
“Ik wil met nadruk stellen dat dit een van de hoofdoorzaken was waarom de emmer afgelopen november overliep,” zei Oduber. Volgens de voormalig bewindsman werden vorig jaar terreinen uitgegeven met bestemmingen die niet in het voordeel van Aruba zijn. Dat was ook in strijd met het streven van de overheid om de kwaliteit en de RevPar (opbrengst per beschikbare kamer) te verbeteren. “Het beleid was er ook op gericht om betere salarissen in deze sector te kunnen bereiken.” Oduber benadrukte: “Meer kamers en meer condominiums betekent eenvoudigweg dat de kwaliteit daalt en dat de salarissen niet meer zo kunnen stijgen als de afgelopen jaren.”
EXTRA DRUK OP DE GEMEENSCHAP
In hetzelfde kader wijst de leider van de POR op andere effecten, zoals de CAO-onderhandelingen die niet meer zo soepel lopen als voorheen. Als er meer kamers bijkomen, legt dat een extra druk op de gemeenschap, zoals het onderwijs, het sociale leven en de kwaliteit van leven. Oduber betreurt deze ontwikkeling ten zeerste en stelt dat hij geen toestemming heeft gegeven voor 4000 extra kamers.
ONGEBREIDELDE GROEI
Oduber vindt deze politieke ontwikkeling niet goed en is van mening dat het aantal kamers niet ongebreideld mag groeien. Hij is er een voorstander van dat vooraf met het Ministerie van Toerisme wordt overlegd, voordat toezeggingen worden gedaan en terreinen worden afgegeven voor de bouw van hotels, condominiums en appartementen, maar dat gebeurt helaas niet. “Ik kan geen beleid ondersteunen dat indruist tegen het belang van ons eiland. Ik heb al vaak gezegd dat we de toename van het aantal kamers moeten controleren,” aldus Oduber, die hoopt dat het tij nog kan worden gekeerd.