Platform "E Forza Nobo" staat open voor deelname meer partijen

Platform "E Forza Nobo" staat open voor deelname meer partijen

Posted on 1/7/2017, 10:31 AM AST | Updated on 1/7/2017, 10:31 AM AST

ORANJESTAD – Het nieuwe platform 'E forza nobo' heeft er geen bezwaar tegen als meerdere partijen zich bij hen willen aansluiten voor de komende verkiezingen. Dit heeft partijleider Otmar Oduber vrijdagochtend aan NoticiaCla.com verklaard. De vraag kwam op naar aanleiding van het voorbeeld van Venezuela, waar meerdere partijen zijn samengegaan in een platform met de naam MUD, welk voorbeeld Andin Bikker zelf aanhaalde toen zijn partij PDR zich aansloot bij de partij POR in het platform.

"Zeker weten,” antwoordde Oduber op de vraag of het platform openstaat voor meer partijen. Volgens de voormalige minister heeft hij eerder al gezegd dat het platform niet alleen met nieuwe kandidaten zou komen. “E forza nobo (de nieuwe kracht) betekent dat we andere politiek gaan bedrijven en een verschil willen maken binnen de politiek.” Er komen mensen in samen die dezelfde idealen hebben en een gemeenschappelijk doel voor Aruba hebben. Maar als er meer partijen zijn die zich willen aansluiten, dan zijn die welkom, aldus Oduber.

TWEE KRACHTEN

Oduber wees erop dat Aruba nu al heel lang twee krachten kent die beurtelings Aruba besturen, de AVP en de MEP. Deze keer wil hij dit veranderen en hij wil van onderaf beginnen en met de bevolking consulteren over wat men wil en niet wat de overheid wil en voelt. “Je voelt het binnen de gemeenschap. Men wil meer transparantie.”

MUD ALS VOORBEELD

“We staan natuurlijk open om met iedereen te praten. Voor zover ik weet is geen enkele andere partij actief op het gebied van politieke platforms,” stelde Oduber, doelende op partijen die niet in de regering of de Staten zitten. “Als je het hebt over een ‘forza nobo’ moet je open staan voor de deelname van meer partijen,” aldus Oduber.