Oduber: persbericht AHATA vol met leugens

Oduber: persbericht AHATA vol met leugens

Posted on 7/19/2016, 9:29 AM AST | Updated on 7/19/2016, 9:32 AM AST

ORANJESTAD – Leugens, noemt de minister van Toerisme Otmar Oduber de inhoud van de persberichten dat de AHATA zondagavond heeft uitgestuurd.  De beweringen dat de minister een te grote vinder in de pap heeft bij de ATA en dat hij geen aandacht zou hebben alle aspecten van de markt, worden door de minister ontkend. Wat volgens Oduber wel klopt is dat zijn beleid wordt opgevolgd. Bij de bestemming van de gelden is de minister niet betrokken, hij geeft alleen de richting aan conform het beleid van de overheid, aldus Oduber. Volgens hem probeert de AHATA met het laatste persbericht hun onverantwoordelijke gedrag van de afgelopen tijd goed te praten. Hiermee doelt de bewindsman op het opstappen van de bestuursleden namens de AHATA uit het bestuur van de ATA.

AHATA ZET VRAAGTEKENS BIJ ROL BESTUURSLEDEN ATA

De AHATA zet in zijn persbericht vraagtekens bij de rol van zijn bestuursleden in de ATA. Oduber heeft bevestigd dat hij een brief van advocaat Brown (namens de AHATA) heeft ontvangen met vreemde vragen. “Toch hebben we die beantwoord,” aldus de bewindsman, die er aan toevoegt dat hij de vragen niet begrijpt, nu bij alle kwesties de bestuursleden namens de AHATA bij de besluitvorming waren betrokken: “Alle veranderingen binnen de ATA zijn, zonder uitzondering, goedgekeurd door het bestuur, ook door de bestuursleden namens de AHATA. Om zijn woorden kracht bij te zetten heeft de minister notulen en berichten bijgevoegd waaruit blijkt dat de directeur van de AHATA (Jim Hepple) aanwezig was bij een vergadering waarbij ook een voorstel van de AHATA werd goedgekeurd.

BEMOEIENIS MINISTER ATA-FONDSEN

De bewering dat de minister zich met de fondsen van de ATA bemoeit en dat de AHATA een te kleine rol heeft wordt eveneens door de minister ontkend. “De wet staat dat niet toe,” vertelt Oduber aan NoticiaCla.com. "In tegendeel. Conform artikel 1 van de wet zet de minister de grote lijn uit voor het beleid en doen de ATA en het bestuur de invulling.” De wijzigingen waar de AHATA naar verwijst zijn volgens Oduber zaken van drie jaar geleden, die in de jaarrekening zijn verwerkt die door alle bestuursleden van de ATA is goedgekeurd.

MIDDELEN NIET GOED GEBRUIKT

Ook de aantijging dat de ATA fondsen voor andere doeleinden worden gebruikt op aanwijzing van Oduber wordt door deze ontkend. “Geen enkel fonds dat voor de markt was bestemd is voor het produkt Aruba gebruikt. Men blijft altijd binnen het kader van de begroting. Er was inderdaad wel sprake van onderbesteding, maar ook dat is onder meer door Jim Hepple goedgekeurd. Dit had niets te maken met aanwijzingen of beleid van de overheid maar met de bedrijfsvoering van de ATA,” verzekert Oduber aan  NoticiaCla.com.