ORANJESTAD - Het Parlement heeft woensdagmiddag de ontwerp-landsverordening tot wijziging van de Landsverordening beroep in belastingzaken (AB 2001 no. GT 12) goedgekeurd en daarmee mogelijk gemaakt dat de Arubaanse burgers voortaan hoger beroep in belastingzaken kunnen instellen (zie de wet hier). De bezwaarprocedure in belastingzaken is niet gewijzigd.
Bij de openbare behandeling in de Staten diende de MEP-fractie een motie in. Reden is dat de griffierechten aanmerkelijk worden verhoogd. Moest voor het indienen van bezwaar eerst een zegel van 5 florin worden gekocht, per 1 januari kost het 50 florin om bezwaar in te dienen, terwijl voor het hoger beroep 300 florin moet worden neergelegd.
Ter vergelijking: bezwaar ingevolge de Landsverordening administratieve rechtsspraak (LAR) kost 25 florin en beroep 75 florin. De MEP heeft een motie ingediend om de bedragen gelijk te maken. De minister van Justitie kwam echter zelf met een nota van wijziging van die strekking en hield daarmee het heft in handen. Het hoger beroep in belastingzaken is een initiatief van de eenmansfractie Democracia Real.