SAC voelde zich vanaf begin impasse in de minderheid

SAC voelde zich vanaf begin impasse in de minderheid

Posted on 10/15/2014, 11:00 AM AST | Updated on 10/15/2014, 11:02 AM AST

ORANJESTAD De Stichting Arubaanse Carnaval (SAC) gaat gewoon door met de organisatie van het 61e Arubaanse carnaval. Er ligt dan ook een plan klaar voor het geval de stichting daarvoor van de overheid geen vergunning krijgt. 'Dan zullen we de nodige stappen ondernemen,' verzekert SAC-voorzitter Tecla Kelly NoticiaCla.com bij de persconferentie die dinsdagmiddag werd gehouden. Daarmee bevestigde Kelly de eerdere berichtgeving van NoticiaCla.com, namelijk dat de SAC de overheid voor de rechter zal slepen indien men geen vergunning krijgt.

De raadsman van de stichting, Darin Crouch, voegde hier aan toe dat de overheid voor alle gevolgen aansprakelijk zal worden gesteld. Crouch doelde hierbij onder meer op de contracten die al zijn gesloten en de kosten die reeds zijn gemaakt. Volgens Crouch vallen die alle onder vrijwaring, 'Want het is niet de schuld van de SAC als die verplichtingen niet kunnen worden nagekomen,' aldus Crouch aan NoticiaCla.com.

Het is nu nog niet mogelijk om een rechtszaak aan te spannen. Volgens de wet moet de stichting 10 tot 12 dagen wachten voordat een verzoek voor een vergunning is afgehandeld. 'Voor die tijd kan ik niets doen,' verzekert Crouch aan NoticiaCla.com. Naar aanleiding van de verklaring die de minister van Cultuur, Otmar Oduber, daarna nog uitgaf, inhoudende dat de SAC geen vergunning zal krijgen, is het wellicht toch mogelijk om al eerder met een rechtszaak te beginnen.

Tecla Kelly is van mening dat de problemen niet nu, maar al veel eerder zijn begonnen. Al vanaf het begin had ze het gevoel dat de SAC in de minderheid zat en dat het moeilijk zou zijn het gevecht te winnen. De SAC vindt dat de minister zich er buiten had moeten houden, nu er duidelijk sprake is van conflicterende belangen. De minister is indirect verbonden aan een carnavalsgroep, nu zijn echtgenote de carnavalsgroep TOB leidt.

Tijdens de persconferentie van de SAC op dinsdagmiddag ging Kelly na wat er vanaf het begin is gebeurd en sprak grotendeels alle tegen haar gerichte kritiek tegen. Daarbij werden geen nieuwe feiten naar voren gebracht. Wat wel duidelijk is geworden is dat de SAC niet opgeeft em gewoon doorgaat met de organisatie van het komende carnaval. De SAC stelde dat zij twee groepen hebben die onder de SAC aan het carnaval willen participeren en een contract met de stichting Musica - dat nog 3 jaar geldig is - voor de organisatie van het Calypso en roadmarch festival. Voor de SAC gaat de organisatie van het 61e carnaval dus gewoon door.