ORANJESTAD - Zoals bekend moeten alle politieke partijen, in aanloop naar de verkiezingen van 22 september, vandaag hun kandidatenlijsten inleveren bij de Electorale Raad. Traditiegetrouw vetrekken de partijen voor en na inlevering van de kieslijsten samen met hun aanhangers in de vorm van een wandelmars door de straten. Om alles veilig te laten verlopen, is de politie vandaag op straat aanwezig. Tachtig agenten zijn op de been (zonder diegenen die stand-by staan meegerekend) om te zorgen dat de orde wordt gehandhaafd.
De routes luiden als volgt:
MEP
Partij MEP loopt via de Adriaan Lacle Blvd en de Wilhelminastraat. De route terug is hetzelfde en loopt dus via de Oranjestraat, de Wilhelminastraat en de Adriaan Lacle Blvd. De optocht wordt niet begeleid door de politie. De tijd dat zij starten en aankomen ligt tussen 12:30 en 13:30. Bekijk de route van MEP HIER.
POR
POR komt samen op het Juliana Plein. Daarna lopen ze via de Julianastraat richting de Maria Christinastraat waar ze de route volgen tot het kruispunt bij de Irenestraat. Daar slaan ze linksaf en wordt er gelopen tot de kruising van de Wilhelminastraat. Op dat punt slaan ze tevens linksaf en lopen ze richting het stadhuis. De route terug verloopt hetzelfde via de Wilhelminastraat, de Irenestraat, de Maria Christinastraat en de Julianastraat tot aan het Juliana Plein. Deze mars wordt tevens niet begeleid door de politie. POR start met de optocht tussen 13:35 en 14:00 uur. Bekijk de route van POR HIER.
AVP
AVP komt samen op het Cricketveld. Vervolgens lopen zij via de Vondellaan naar de Wilhelminastraat en de Oranjestraat. De route terug zal hetzelfde zijn en loopt dus van de Oranjestraat naar de Wilhelminastraat en de Vondellaan. Ook de AVP wordt niet begeleidt door het Korps Politie Aruba (KPA). Het tijdstip van vertrek en aankomst ligt tussen 15:00-15:30 uur. Bekijk de route van AVP HIER.
Politieposten
Op de routes van de parades staan verschillende politieposten. Post 1 (met 8 agenten) is te vinden bij het kruispunt van de Wilhelminastraat en de Adriaan Lacle blvd. Er wordt tijdens de parades geen enkel voertuig in deze straten geaccepteerd, tenzij hier toestemming voor is gegeven van de locatiecommandant ter plaatse.
Post 2 met 3 agenten is te vinden bij de Colombusstraat en de Wilhelminastraat (de route van partij MAS). Dit vindt plaats tussen 08:40 en 09:00 uur 's ochtends waarbij de situatie wordt begeleid door de Mobiele Eenheid.
Post 3 is te vinden in de Zuidstraat ter hoogte van het kantoor van Dr. HO-KANG-YOU (2 agenten) en Post 4 is gesitueerd in de Zoutmanstraat/Oranjestraat/Fort Zoutman/ de zijweg achter Cafe Chaos en het kantoor van de Gouverneur. Een totaal van 5 agenten is op dit punt aanwezig om het verkeer te controleren en te dirigeren.
Respect
Het Korps Politie Aruba vraagt aan iedereen om met deze situaties rekening te houden, zich aan de regels te houden en medewerking te verlenen aan de politie om de veiligheid van het publiek te garanderen. Hierbij wordt benadrukt dat men te allen tijde respect moet hebben voor elkaars mening, eigendom en rechten.