NV Elmar neemt 60KV-kabel weer in gebruik

NV Elmar neemt 60KV-kabel weer in gebruik

Posted on 7/21/2017, 5:34 PM AST | Updated on 7/21/2017, 5:36 PM AST

ORANJESTAD - De 60KV-kabel die twee weken geleden bij graafwerkzaamheden aan de Green Corridor werd beschadigd, is vandaag weer in gebruik genomen. Voor de reparatie die twee weken heeft geduurd was de inzet vereist van 27 werknemers (van Elmar zelf en twee aannemers) en moesten twee Nederlandse experts worden ingevlogen.

Op 6 juli rond 10.30 uur werd Elmar geïnformeerd door aannemer Odinsa, dat men ter hoogte van de Young Fellow Bar & Restaurant bij Barcadera een kabel had beschadigd en dat er olie vrijkwam. Er was snelle actie van Elmar nodig om verdere schade te voorkomen, want het ging hier om een kabel die 60.000 volt doorlaat. Na reparatiewerkzaamheden en verschillende tests kon de kabel vandaag weer in gebruik worden genomen. Met de reparatie is 400.000 florin gemoeid en die wordt bij Odinsa in rekening gebracht.

NV Elmar heeft met Odinsa aan tafel gezeten om meer voorzichtigheid te verzekeren bij de graafwerkzaamheden voor het Green Corridor-project, om verdere schade en ongemak voor de klanten van Elmar te voorkomen.