Twee ministers toch bereid om terug te komen in nieuw kabinet

Twee ministers toch bereid om terug te komen in nieuw kabinet

Posted on 6/22/2017, 6:08 PM AST | Updated on 6/23/2017, 10:21 AM AST

ORANJESTAD - Hoewel ze het eerst niet van plan waren, zijn twee AVP-ministers toch bereid om terug te komen in een mogelijk nieuw kabinet van groene signatuur. Minister Alex Schwengle had bij zijn aantreden duidelijk gesteld maar één termijn te willen dienen als minister, omdat hij arts van beroep is. Minister Angel Bermudez is geen politicus, maar heeft gezegd het volk te willen dienen zolang de regerende partij een beroep op hem doet. Zowel Bermudez en Schwengle hebben NoticiaCla verklaard dat zij klaar zijn om terug te komen in een nieuw kabinet. Maar dan wel onder bepaalde voorwaarden.

SCHWENGLE 

Schwengle hoopte bij aanvang van zijn ambtstermijn dat hij in een enkele termijn grote stappen zou kunnen maken. Nu moet hij toegeven dat grote stappen meer tijd nodig hebben. Om zijn werk af te kunnen maken is een tweede termijn nodig. Dat was niet gepland, maar blijkt nu wel noodzakelijk. "Het spijt mij om dit te moeten zeggen, maar gezien de traditionele politiek denk ik niet dat anderen geïnteresseerd zijn om mijn werk voort te zetten," zei Schwengle. Op de vraag van dit portaal of dat inhoudt dat de bewindsman weer op de lijst komt, zei hij: "Ja. Inderdaad." Daarmee heeft hij geen garantie dat hij ook weer minister wordt, maar er kunnen wel afspraken worden gemaakt. Die afspraken zijn er nog niet, maar binnen de partij heeft nog niemand zich kandidaat gesteld om de post medische zorg op zich te nemen. "Ik daag iedereen die dit wil overnemen uit om aan te tonen dat zij het beter kunnen dan ik," zei Schwengle. 

BERMUDEZ

De huidige minister van Financiën, Angel Bermudez, heeft dit portaal laten weten op geen enkele lijst te gaan en evenmin campagne te zullen voeren. Dat heeft hij ook nooit gedaan. "Ik help als ze me daar om vragen . Als ze me na de verkiezingen opnieuw komen vragen om te helpen, dan denk ik dat we eerst naar de resultaten moeten kijken. Ook wil ik bekijken in wat voor team ik terecht kom. I don't need it, I don't the cash, I don't need the headache" aldus Bermudez. "Er moet nog veel worden gedaan. Als de gelegenheid er is, dan neem ik die in serieuze overweging," stelde de bewindsman, die vervolgde: "Ik claim geen enkele positie, maar als ze me vragen, dan zal ik een 'piece of my mind' geven over wat er naar mijn idee moet gebeuren." Volgens de bewindsman moet er een hervorming komen van zowel de belasting en de douane. "Als ik die ruimte krijg, dan overweeg ik het," zei Bermudez. De bewindsman heeft in het huidige kabinet de nodige tegenslagen op dit gebied te verduren gehad, hoewel hijzelf dit niet als tegenslagen ziet. Voorbeelden zijn het terugdraaien van de ABB, de accijnzen op benzine om de nummerplaten te vervangen etc. Desondanks is volgens de bewindsman de deur niet gesloten: 'Ik heb geen nee gezegd".